Ameliyathane
24 Mart 2023

Hastane içinde cerrahi işlemlerin aseptik bir ortamda gerçekleştirildiği, geniş ve temizlenmesi kolay odalar olarak tasarlanmış olup, ameliyat esnasında cerrahi ışıklarla iyi aydınlatılmış, izleme ekranları ve monitörlerin olduğu bölümdür.

Ameliyathane alanımız ilk girişte steril, yarı steril, no steril olmak üzere üç bölümden oluşmaktadır. Her bölümleri gösteren ayrı uyarı işaretleri bulunmaktadır. Personelin girdiği alan no sterildir ve yeşil terlikler kullanılır. Dışardan gelen bu alanı kullanır. Yarı Steril alan hastanın ameliyathaneye girdiği alan olup hasta bir sağlık çalışanı ve bir personel tarafından ameliyathane ekibine teslim edilir. Hasta tarafından iki bölümde sedye değişimi yapılarak steril alana alınır. Steril alanda iki ameliyat salonu vardır. Salonda hastayı ameliyata hazırlamak amacıyla iki anestezi cihazı ve kullanılan malzemeler ve müdahale ekipmanları bulunur.

Hastanemizde birçok ameliyatlar yapılmakta olup genellikle Kulak Burun Boğaz ve Genel Cerrahi ameliyatları yapılmaktadır. Ameliyathane 7/24 saat hizmet vermektedir.


İletişim:0466 4152175 /2028


Çalışan Personellerimiz:

Gülnaz KOCAMAN                   Sorumlu Hemşire

Figen BOSTAN                          Hemşire

Esra KARA                                 Anestezi Teknisyeni

Yunus BÜLBÜL                         Personel